Caffé Vergnano

Caffé Vergnano to producent kawy, wierny najstarszym, prestiżowym tradycjom jej wypalania, a jednocześnie najbardziej dynamiczna i awangardowa palarnia kawy we Włoszech.
Caffé Vergnano ? jedna z najstarszych palarni kawy we Wloszech ? rozwijana jest już przez czwarte pokolenie rodziny Vergnano. Powstała w 1882 roku z inicjatywy Domenico Vergnano, dziadka obecnych właścicieli firmy, jako mała apteka w Chieri, miasteczku u podnóża wzgórz Turynu. W ciągu kilku lat w małym sklepiku zgłębiono sekrety tworzenia, palenia i sprzedaży mieszanek kawy. Aktywność biznesu rosła i szybko otwarte zostały pierwsze trzy magazyny: w Turynie, Albie i Chieri. Prawdziwy przełom nastąpił w 1930 roku, kiedy to rodzina podjęła odważną decyzję i kupiła plantację kawy w Kenii.
Od tamtej pory firma dynamicznie się rozwinęła. Dziś Caffé Vergnano jest przedsiębiorstwem o ugruntowanej pozycji na rynku. Posiada fabrykę o powierzchni 13 500 metrów kwadratowych, 18 zautomatyzowanych linii produkcyjnych, szóste miejsce w udziale we włoskim rynku detalicznym oraz ponad 4500 klientów w rodzimym sektorze HORECA. Ponadto Caffé Vergnano to również sieć ponad 70 kawiarni w 19 krajach. Firma eksportuje swoją kawę do 80 krajów na świecie.
W Caff? Vergnano od lat kładzie się nacisk na jakość procesu obróbki ziaren. Jego kluczowy etap ? wypalanie – jest niezmiennie przeprowadzany z wykorzystaniem tradycyjnej metody wolnego prażenia ziaren. Smak i aromat ziaren zależy właśnie od dokładności tego etapu.
Firma działa w zgodzie z zasadami dotyczącymi ochrony środowiska i bezpieczeństwa produktów. Począwszy od 1999 roku, Caff? Vergnano w procesie produkcji podjęła się wdrażania nowej światowej polityki środowiskowej zakładającej, że poprawa jakości środowiska wpłynie również na poprawę jakości ludzkiego życia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.